události
HomePro ŽenyBýt spolu navždy? 7 důvodů, proč je tato důležitá věc nejdůležitějším předpokladem...

Být spolu navždy? 7 důvodů, proč je tato důležitá věc nejdůležitějším předpokladem šťastného vztahu

- Reklama -aktualita

Vědci ale i šťastné páry to potvrzují!

7 důvodů, proč je právě HUMOR ve vztahu důležitý
Humor je ve vztahu mnohem důležitější, než bychom si mohli na první pohled myslet. Tušíte proč? Každým jedním ztroskotaným vztahem, a samozřejmě i s přibývajícími léty, jsme chytřejší a máme jasnější představu o tom, jaký by měl být náš partner.

Jakou známku důležitosti byste přiřadili humoru? Opravdu podle vás platí, že léčí a je jedním z nejdůležitějších atributů spokojenosti partnerů ve vztahu? Vědci to tvrdí již roky. Na humoru skutečně záleží!

Vždyť humor:

… je skvělým startérem pro lásku
Ne nadarmo se říká, že humor otevírá dveře milostným dobrodružstvím. Dokonce mnohem více, než atraktivní vzhled. Četné studie potvrdily, že ženy raději dají telefonní číslo muži, který je „odrovná“ svou pohotovostí a vtipnosti, než fešákovi bez charismatu.

Trefně zvolený komentář je totiž známkou inteligence, kreativity, společenského povědomí a přátelskosti – jednoduše charakteristik, které by na potenciálním partnerovi každá žena viděla ráda. Funguje to však pouze v případě přirozeného stylu humoru či originálního vtipu. Nic síle už dávno nenosí.

… stírá rozdíly mezi partnery
Slouží jako obrana proti stresu, zklamání či prvotním přešlapům ve vztahu. Stačí jeden dobrý vtip a společný smích, abyste oba cítili uvolněně a příjemnější. U nových párů humor pomáhá překonat každou nepříjemnost během náročné zkoušky vzájemného poznávání se.

Je podstatně snazší mluvit o vlastní nejistotě a intimních aspektech života lehkovážným a vtipným způsobem. Platí to io vytknout. Taková diplomatická, humorná cesta je zároveň zárukou, že partner nebude po případné výtce cítit ukřivděně.

… umožňuje snadnější zvládání konfliktů
Nic nesníží napětí efektivněji, jak dobře načasovaný vtip. Přestože se na partnera zlobíte, je přece těžké zachovat si kamennou tvář, pokud vám mykaná koutky úst. Po uvolnění dusné atmosféry a smíchu bývá zaraz jednodušší vyřešit vzniklou neshodu. Humor bezpochyby vytváří přívětivější prostředí, kde lze diskutovat o tom, co nedávný problém vyvolalo, hledat následné kompromisy a řešení.

… sbližuje vás
Ať to zní jakkoliv neuvěřitelně, společné žertování a smích jsou vědecky prokázaným projevem milostného propojení. Když se smějete, vzniká mezi vámi pozitivně pouto. Zároveň ním vytváříte speciální, vzájemně sdílený prostor bezpečí a hravosti.

… pomáhá překonat těžké časy
Je známo, že smích snižuje hladinu stresu, zlepšuje náladu a zvyšuje odolnost vůči negativním vlivům z okolí. Je proto skvělé mít po boku někoho, kdo vás vždy dokáže rozveselit.

Humor umí uvést věci na pravou míru, ale stejně vás navede na cestu lepšího zvládání obtíží. Po dlouhém dni v práci stačí pořádný smích s milovanou osobou, protože ten vás vnitřně uklidní a spolehlivě odvede mysl od věcí, které se vám dostaly pod kůži.

… dělá vztahy šťastnějšími
Jakékoliv vtipné momenty s přáteli či partnerem znásobují pocity štěstí a spokojenosti. Humor přináší požitek z různých sociálních interakcí. Cítíte se dobře, protože mluvíte úsměvný vtip, jiní jsou zase rádi, že ho slyšeli, všichni se smějete a užíváte si společně strávené chvíle. I to je důvod, proč si lidé obecně váží hravých a zábavných partnerů. Ba co víc, cíleně jejich vyhledávají.

… pomáhá párům zůstat spolu
Lidé, kteří se spolu smějí, zůstávají spolu. Podle výzkumů, manželské páry v drtivé většině uvádějí, že humor má pozitivní vliv na jejich manželství a nahradil hašteření. Humor je tak důležitým nástrojem na udržení pohody ve vztahu, a to především díky schopnosti řešit konflikty, poskytovat útěchu ve vypjatých momentech a vytvářet pocit blízkosti.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel