události
HomeRady a NávodyPodívejte se na kolekci vytvořenou bez odpadu a použití nůžek: Marini předvedla...

Podívejte se na kolekci vytvořenou bez odpadu a použití nůžek: Marini předvedla skvostné kousky!

- Reklama -aktualita

Návrhářka Marino předvedla minimalismus a variabilitu.

Po roce, co jsme měli od módních akcí přestávku, je zde opět skvělý třídenních módní maratón s názvem Fashion LIVE 2021, na kterém se předvede několik známých a talentovaných Slovenské návrhářů.

V pátek na molu odprezentovali svou tvorbu návrháři Freier, Marino, Silvia režná, Petra Weingart a ATELIÉR 343. Jako první vám dnes představíme Mario, značku designérky Mariny Žiakové.

Kolekce věnována české sochařky
Marino do této kolekce zahrnula kousky, které byly bohémské, tvořené převážně z jemného a surového hedvábí a kůže. Jednotlivé kousky vypadaly sofistikovaně, svůdně a minimalisticky. Jednoduchost, ale zároveň čarovnosť!

Viděli jsme zemité barvy jako hnědou, krémovou, cihlovou. Nechyběly ani lesklé metalické materiály, vzdušné a lehké, oversized střihy, ale i ty s holými zády a i zajímavě pospojovány různé kousky látek sešité dohromady.

Kromě zemitých barev však Marina do kolekce zahrnula i světle modré, měděné, zlaté či bílé kousky. Každý jeden model byl dokonalý. Některé byly více extravagantní, jiné by se daly nosit iv běžný den. Všichni si přišli na své.

Hedvábné kousky a žádné nůžky!
Návrhářka Marini nám exkluzivně v rozhovoru prozradila, že její kolekce byla něčím velmi špecifikcká a jedinečná. „Svou tvorbu bych popsala dvěma slovy minimalismus a variabilita.“

Co symbolizovala vaše kolekce a čím nebo kým byla inspirována?

Kolekce je věnována slovenské sochařka Erne Masarovičovej, která jako jedna z mála vytvářela velkorozměrné sochy, svařované železo a dělala šperky. Mimo jiné vystudovala i textilního designu, čímž mi je velmi blízká.

Před samotnou realizací sochy, si vždy udělala střih, jako kdyby šla šít. Právě tím jsem se inspirovala, tou formou a její odkazy. V kolekci jsem také dělala menší citace z kůže. Šlo o citace šperků na oděv, které připomínají její tvorbu a byly asi dvacetkrát menší.

Jaké látky byly v kolekci použity?

Především hedvábí – jemný, ale i surový. Na této kolekci je zajimavé, že vše je ušité bez odpadu a z jednoho kusu látky bez použití nůžek. Šlo o 45 outifitov a 65 kusů.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel