události
HomePro ŽenyVíte, co signalizují mokré sny u muže? A jak funguje orgasmus ve...

Víte, co signalizují mokré sny u muže? A jak funguje orgasmus ve spánku u žen?

- Reklama -aktualita

Jsou některá témata, o kterých se nemluví otevřeně, pojďme si dnes spolu posvítit na mokré sny (nejen) mužů …

Dnes něco o mužích a jejich snech
Mokré sny alias ejakulace v spánku se nejčastěji spojuje s adolescentních věkem. Víte však o tom, že i dospělí muži mohou mít mokré sny? Proč a co signalizují? Přestože váš přítel je dospělý muž, může se občas probudit s vlhkou a lepkavou spodním prádlem či plachtou. Mokrý sen u muže znamená ejakulaci během spánku. Mokré sny fungují stejně, jako při bdělé ejakulaci při vyvrcholení. Ejakulát pochází ze varlat a prostaty. Proč se to však děje během spánku? Znamená to, že váš partner má erotické sny nebo je sexuálně neuspokojená?

Proč se stávají mokré sny?
Odborníci tvrdí, že mokré sny nejsou veřejností zcela pochopeny. Během spánku může dojít k zvýšenému průtoku krve do pohlavních orgánů. Jedna teorie říká, že během spánku REM se vyskytují erotické sny a ty způsobují ejakulaci. Avšak nejnovější poznatky říkají, že ejakulace v spánku nemusí souviset s erotickými představami a sny, ani s neuspokojená touhou. Obsah snů vyvolávajících ejakulace také nemusí nutně odrážet zážitky ze dne.

Přesto ne každý muž mívá mokré sny. Pouze dvě třetiny (66,3 procent) mužů ve studii uvedlo, že někdy měli mokrý sen.

Některé studie ukázaly, že s častějšími mokrými sny souvisí vyšší hladiny testosteronu. Zajímavé je, že na noční ejakulace není vždy nutná erekce.

Jak často se vyskytují mokré sny?
Frekvence mokrých snů se může lišit v závislosti na sexuální aktivity muže, jeho věku a hladin hormonů. Obecně platí, že tak, jako schopnost mužů udržet erekci v průběhu času klesá, i frekvence mokrých snů klesá s vyšším věkem. Je to způsobeno změnami hladin hormonů. Mokré sny jsou proto běžnější v období dospívání, kdy se dějí nejdůležitější hormonální změny v mužském těle a s věkem se snižují, protože hormony se stabilizují.

Na druhé straně to znamená, že pokud se v dospělosti muže najednou začne zvyšovat frekvence noční ejakulace, může to být odrazem hormonálních změn nebo potenciálně významné sexuální stimulace před spánkem. O mokrých snech existuje několik zajímavých studií. Jedna z roku 2020 ukazuje, že muži, kteří sledují televizi více než 3 hodiny denně, měli větší pravděpodobnost, že zažijí noční ejakulaci v spánku.

Mohou mít mokré sny i ženy?
Obvykle se o mokrých snech uvažuje jako o něčem specifickém pro muže. Avšak i ženy mohou v spánku zažít orgasmus. Mokré sny se vyskytují u žen, pravděpodobně ze stejného důvodu jako u mužů (erotické sny). Přiznává se k nim 41,8 procent žen.

Jsou mokré sny příznakem špatného zdraví nebo příliš silné sexuality?
Na mokrých snech není nic nezdravé ani patologické. Zda jejich muž má několikrát za noc, či párkrát za rok nebo vůbec, neexistuje žádný zdravotní přínos ani důvod k obavám. Zároveň to neznamená, že muž, který nemá mokré sny je zvláštní nebo sexuálně pasivní.

Dá se zabránit ejakulaci v spánku?
Pravděpodobnost mokrých snů sníží pravidelná sexuální aktivita, ale nelze jim definitivně zabránit. Protože se tyto události stávají v spánku, když nemáte kontrolu nad tělem, nevíte je ani ovlivnit. Ve vzácných případech, kdy je ejakulace v spánku problémem, možná na snížení frekvence použít léky (obvykle antidepresiva). Tyto léky také potlačují ejakulaci během bdělosti.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel