události
HomeZajímavostiBýt stylová a TIP TOP? Pozor na drobné faux pas: 7 triků,...

Být stylová a TIP TOP? Pozor na drobné faux pas: 7 triků, jak se zbavit skvrn na oblečení

- Reklama -aktualita

Svůj milovaný kousek nemusíte hned zahazovat, některé skvrny se dají velmi snadno odstranit. Znáte tyto domácí triky?

Máte nějaký oblíbený módní kousek a ten vám zcela porouchají skvrny od potu. I když máte chuť vyhodit ho do koše, ještě na chvilku zpomalte. Velmi snadno je odstraníte pomocí těchto sedmi triků, které si rychle poradí s jakýmikoliv nečistotami.

 1. Octový přípravek
  Používejte k odstranění skvrn zejména přírodní přípravky. Díky tomu se nepoškodí tkanina a oblečení zůstane i po jejich vyčištění v dobré kondici. Vezměte si jeden sklenici vlažné vody. Nalijte do toho jednu velkou lžíci octa a vsypte k tomu i za malou lžičku soli nebo soda sody. Všechno to promíchejte a pomocí zubního kartáčku očistěte zažloutlé místa.
 2. Dětské mýdlo
  Naše mámy by nám poradili, že při praní není lepšího pomocníka jako neutrální dětské mýdlo s lanolinem. To můžete aplikovat na jakékoliv skvrny a výborně zabírá i na ty od potu.

Nejprve stačí zašpiněné místo namočit a pak po něm několikrát přejděte mýdlem, aby se dostalo hluboko do látky. Následně to nechte chvilku působit, properte rukama a dejte do pračky. Stejně můžete udělat i koupel s nastrouhaným dětským mýdlem.

 1. Citron se solí
  Při bavlněných a zejména bílých věcech vám velmi dobře pomůže působení citronové šťávy. Nejprve si vytiskněte jeden čerstvý plod a k tomu přimíchejte za lžičku soli. Vše spolu promíchejte, vylijte na skvrnu a drhněte pomocí zubního kartáčku.

Když je flek od potu velmi výrazný, v tom případě si udělejte hustší pastu. Použijte větší množství soli a šťávu pouze pomalu přilévejte, dokud nedosáhnete kašovitou konzistenci. Pomocí ní pak vyčistěte oblečení.

 1. Studená voda a trošku gelu na praní
  Fleky vám často zůstávají na oblečení kvůli tomu, že jejich nesprávné ošetřujete. Jakmile je dáte do pračky na horkou teplotu, tak vám s velkou pravděpodobností zůstanou na památku nepěkné mapky. Proto nejprve použijte opačnou techniku.

Napusťte si do umyvadla úplně ledovou vodu a navlhčete na špinavém místě i oblečení. Teď na to vylijte trochu gelu na praní a takto to ponořte dovnitř. Nechte chvilku působit, properte rukama a nakonec vložte do pračky.

 1. Kyselina citronová
  Některé triky lze používat pouze na bílé oblečení. To je i případ kyseliny citrónové. Kdybyste se takto snažili odstranit fleky z tmavších kousků, mohlo by to poškodit i barvu látky.

Takže pokud se vám zašpinilo čistě bílé tričko, udělejte si nejprve předpírku s kyselinou citrónovou. Nasypte ji do vlažné vody, do které pak namočíte oblečení. Nechte to působit půl hodinu, trošku to properte rukama a pak ještě promyjte v čisté vody. Až následně ho dejte vyprat.

 1. nebarevnými prostředek na mytí nádobí
  Na takové skvrny výborně působí i přípravky na mytí nádobí. Ty skvěle vytáhnou i mastné fleky. No abyste na textilii nezanechali nějaké jiné barevné odstíny, používejte pouze průzračný prostředek.

Ten nalijte přímo na zašpiněné místo a nechte deset minut působit. Teprve potom ho jemně vetřete pomocí kartáčku a pak vložte do pračky. Když oblečení vyperete, tak bude opět čisté, i to bílé!

 1. Šumivý aspirin
  Už jste se jistě setkali se šumivým aspirinem, který nejrychleji účinkuje na jakýkoliv druh bolesti. Jeden si vždy nechte do zásoby i na čištění skvrn od potu. Napusťte si do větší misky horkou vodu a vložte do ní špinavé oblečení.

Teprve nyní do vody přidejte aspirin, který nechte na látce vyšumět. Takto bude působit i dalších deset minut a pak už můžete fleky proprat. Kdyby skvrna úplně nevyšla, opakujte tento postup znovu. Výborně to pomáhá i na starší nečistoty z potu, které jsou již velmi zašlé do látky.

Jak správně pečovat o boty? Holínky, tenisky, coversky, lodičky, baleríny. Milujeme je všechny. Jednoduše boty, na které jsou mnohé ženy zatížené. Víte ale, jak se o nich starat, aby byly stále krásné a čerstvé?

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel